Społeczna transmisja – Łydka Grubasa

  • by

W dniu 21 marca zespół Łydka Grubasa przeprowadził transmisje online ze swojego koncertu, była to pierwsza poważna produkcja w okresie stanu epidemicznego, który uniemożliwia organizację i przeprowadzanie prawdziwych koncertów, ze względu na wprowadzone ograniczenie w Państwie.

CMY-Media miał przyjemność być koordynatorem całego przedsięwzięcia. Byliśmy odpowiedzialni za produkcję od strony wizualnej i kreatywnej.

Zadbaliśmy o oświetlenie w studiu, “ubraliśmy” graficznie oraz scenariuszowo całe przedsięwzięcie – również dostarczyliśmy technologię, aby zrealizować całość produkcji.

Co wyróżniało tę transmisję to na pewno realizowana w tle wizja, na której były wyświetlane w czasie rzeczywistym posty z portalu instagram z #spolecznatransmisja.

Mimo zakłóceń spowodowanych sprawami politycznymi miasta sama transmisja odniosła wielki sukces – w najbardziej aktywnym momencie transmisję oglądało okołu 10 tysięcy unikatowych użytkowników – tego samego dnia, cała transmisja uzyskała ok. 50 tysięcy unikalnych odsłon.

Co ważne, również stworzona przez Nas akcja instagramowa pod #spolecznatransmisja odniosła marketingowo wielki sukces. Podczas samej transmisji na podanego “hasha” zostało udostępnionych prawie 1000 unikatowych postów! – dzięki czemu udało Nam się w skuteczny sposób wynieść interakcję również poza popularny serwis streamingowy YouTube.

// za stronę kreatywną i techniczną odpowiedzialny był Dominik Kwiatkowski.
// transmisja oraz mix obrazu Video Brothers & Fat Frog Productions
// mix dźwięku został zrealizowany przez Łukasza Skibickiego (realizator zespołu Łydka Grubasa)